Hele Aluste, Estonia

Company: EQUILIBRE TRAINING-CENTRE
Name: Hele Aluste
Country: Estonia

Address:
Kooli, Koordi village
Roosna-Alliku county
Järvamaa
Estonia
Mobile Phone: +372 5026264
Facebook: https://www.facebook.com/hele.aluste

MISSION – to enhance the state of self-awareness through relations with nature and environment.

MAIN FIELDS OF PRACTICE

• Equine Assisted Growth and Learning
• Consultations on creating an Ecological Living Environment
• Various training- and fund-raising projects

Founded in December 2007 with the purpose of establishing a place in Central-Estonia for all those who wish to experience the immediacy of relating to themselves with the help of nature and animals and who wish to aquire deeper knowledge on this.

Our goal is to build a training-centre with lecture rooms, stables, indoor riding arena for therapy and retreat lodges. All this will be surrounded by quiet and magical forest routes, alleys and labyrinths. Our buildings will be designed and built according to principles of ecological construction – environmentally friendly. Main building materials will be wood, straw, clay and lime as it was traditionally in Estonia during centuries.

Hele

Olen lõpetanud Tallinna Ülikooli kahel erialal – sotsiaal-psühholoogia (BSc) ning eripedagoog-nõustaja (MSc) erialal ning käesolevast aastast jätkan õpinguid juba doktorantuuris, uurimisvaldkonnaks isiksuslik areng hobuse abil.

Ratsutamisteraapiani jõudsin läbi praktilise vajaduse leida elu hammasrataste vahele jäänud lastele reaalset ja toimivat tugisüsteemi. Elu on võimaldanud mulle sügavamat seotust lastekodulastega ning see on väga inspireeriv. Lapsed nagu lapsed ikka, kuid elukogemustega, mis aeg-ajalt endast ootamatult ja valusalt märku annavad. Katkikäristatud hing reageerib enamasti sisseõpitud kombel, väline turvalisus siinkohal ei aita. Nii hakkasin tasapisi otsima võimalusi ja vahendeid, mis võimaldaksid lapsel kogeda sisemist rahu, turvatunnet ja puhast rõõmu. Et sisemiselt kasvada ja tulla toime igapäevaelu poolt esitatud väljakutsetega, oma erivajadustega. Ja selle võimaluse pakkusid välja hobused.

Aastal 2007 omandasin ratsutamisterapeudi diplomi ning sellest ajast alates olen aktiivselt tegelenud selle valdkonna uurimise ning praktiseerimisega, käinud konverentsidel ja koolitustel, organiseerinud ise koolitusi ja workshop’e, sealhulgas:

• 2007 ja 2008 – Lucy Rees (Inglismaa/Hispaania)
”Hobuse käitumine ja psühholoogia”

• 2008 ja 2009 – Alexanderi tehnika ja ratsutamine:
Maret Mursa (Eesti), Sally A. Tottle (Inglismaa), Gloria Pullan (Inglismaa)

• Nõustamine hobuse abil – koolituse läbisin Saksamaal,
Das Pegasus Projekti juures.
www.Pegasus-Project.com

• Juba mõned aastad olen rahvusvahelise organisatsiooni EAHAE liige (Üle-euroopaline ühing Õppimine hobuse abil) ning hiljuti läbisin Saksamaal nende poolt korraldatud juhtimisalase koolitaja koolituse ning olen seeläbi ettevõtte HorseDream litsenseeritud partner.
www.horsedream.com

Kui küsida, et miks just hobune?, ütleksin, et suhtlemine hobusega võimaldab astuda kontakti oma tegelike mõtete ja tunnetega. Hobused mõistavad vaid tõelust ega reageeri meie teeseldud rollimängudele. Võib juhtuda, et oleme liigselt „oma peas” kinni, tajudes maailma läbi mõtteliste filtrite ning oleme sunnitud ühel hetkel seisma silmitsi probleemsete olukordadega. Tõelised vastused tulevad aga südamest – harmoonias meie tegeliku olemusega, meie sisemise tarkusega. Hobune on sel teekonnal võimsaks ukseavajaks.